Erről a témáról is számtalan helyen olvashatunk, pro és kontra is. Van aki minden baját egyfajta „környezeti és élelmiszerekben található méreg” jelenlétének tulajdonítja, mások badarságnak gondolják, és ragaszkodnak a panaszonként felírt gyógyszerhez, esetenként akár tíz-tizenöt fajtához is!
Most akkor méregtelenítsünk, vagy ne?
Ez nem is lehet kérdés! Igen!
A kérdés csak az, hogyan?
Ehhez először beszéljük meg, mit értsünk méregtelenítés alatt.
Kezdjük azzal, hogy mik azok a mérgező anyagok, amik a szervezetünkbe kerülhetnek?
A környezetünk egyre több mérget állít elő. Gondoljunk csak a levegő szennyezettségére, a vizek mérgezésére, de az élelmiszerekben felhalmozott nem természetes eredetű anyagokra is, melyek akár az erőltetett állattenyésztés során kerülnek az elfogyasztásra szánt húsba (pl. növekedési hormonok, szteoridok, stb.).
Mit tesz a szervezetünk, ha bekerül valami olyan, ami idegen a számára? Külső segítség nélkül nem méregtelenít?
Dehogynem! Szervezetünk nagy vegykonyhája, a máj gőzerővel dolgozik, hogy ezeket a mérgező anyagokat lebontsa, majd részben az epével kiválassza (ami a belekbe kerülve kiürül), részben úgy alakítsa át, hogy a vesék képesek legyenek kiválasztani, de távoznak a bőrön keresztül, a verejtékkel is, sőt, a légnemű anyagok a tüdőn keresztül távoznak.
Akkor hol van a baj?
Hát a mérgező anyagok óriási tömegével! Ezek leküzdésére, ártalmatlanítására a máj már nem képes. Ilyenkor jelentkeznek azok a tünetek, amiket mindannyian jól ismerünk: az akne, bőrkiütések, a krónikus fejfájás, gyulladásos és autoimmun betegségek, ízületi fájdalmak, rossz emésztés, krónikus fáradtság. Ezek a túlterhelt máj vészjelei, a felszaporodó mérgező anyagok vagy mérgező anyagcsere termékek sejtkárosító hatásai.
A másik kényes méregtelenítési terület az emésztőrendszerben felhalmozódott salakanyagok, és ezek eltávolítása.
Bizonyos részük, ballasztanyag hiányában kellemetlen lerakódásokat képez az emésztőrendszer különböző részein.
A méreganyagok mintegy 70 százaléka élelmiszereink által jut a szervezetünkbe. Táplálékaink manapság töméntelen tartósítószert, adalék, színező, és állományjavító anyagot tartalmaznak. Láttam például fagylalt leírást, 23 féle anyaggal! Csak a fagylaltot nem találtam közöttük :-). Gyakran minden indok nélkül veszünk be gyógyszert, frissítőszert, és a szénsavas üdítőitalaink is külön gyűjteményei a testünket terhelő anyagoknak.
Mit tehetünk, hogy ez a folyamat normális mederbe kerüljön?
A helyes táplálkozáson (LINK), mozgáson túl segítenünk kell a májnak, hogy nagy intenzitással, zavartalanul végezhesse méregtelenítő munkáját.
Itt kapnak fontos szerepet az étrend-kiegészítők! Ezek nem közvetlenül végzik a méregtelenítést! A máj működését segítik, és így túlterhelés nélkül, sokkal könnyebben fogja végezni feladatát.
Minden étrend-kiegészítő alkalmas erre a célra?
Napjainkban, ahogyan mérgező anyag is egyre több van, étrend-kiegészítő is egyre több kerül forgalomba. Természetesen nem mindegyik végez méregtelenítő, májműködést elősegítő munkát, hiszen számos célra állítanak elő ilyen rendkívül fontos, hasznos szereket.
Szeretne többet tudni az étrend-kiegészítőkről, azokról az állapotokról, betegségekről, amikre ezek hatásosak? Ha bővebben szeretne tudni róluk, iratkozzon fel hírlevelünkre:
Név: | E-mail: |
Hírlevelünkben részletesen ismertetjük a szervezetet károsító hatásokat (dohányzás, helytelen táplálkozás, elhízás, nem megfelelő bélműködés, stressz, és még sok más) és az azokhoz kapcsolódó gyógymódokat.
Problémájával közvetlenül is fordulhat hozzánk, e-mailben válaszolunk:
Név: | E-mail: |
Probléma leírása: |
Ha személyes konzultációt szeretne, kérjük, adja meg elérhetőségét, telefonszámát, és munkatárunk 48 órán belül felveszi Önnel a kapcsolatot:
Név: | Telefon: |
Köszönjük, hogy elolvasta ezt az oldalt. Reméljük hasznos információval tudtunk Önnek segíteni. Ha véleménye van a méregtelenítéssel kapcsolatban, örülnénk, ha megosztaná velünk és olvasóinkkal a (blog) oldalunkon.
(like)